среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 76
home Хроника

Детали за пукањето на Матка

Детали за пукањето на Матка

На 19.07.2020 во 16.01 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Долна Матка, скопско, на кејот на река Треска, неколку непознати лица пукале со огнено оружје.

-Полициски службеници излегле на местото на настанот. На земјен пат биле пронајдени повеќе чаури, кои биле подигнати за понатамошна постапка од увидна екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус