четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 62
home Хроника

Детали за пукањето кај Бит Пазар

Детали за пукањето кај Бит Пазар

Доцна синоќа пукотници биле регистирани на подрачје на Бит Пазар.

Од МВР информираат дека во 1:20 часот по полноќ полициски службеници го лишиле од слобода Н.М.(33) од Скопје.

-Лицето е уапсено по претходна пријава на Д.И.(29) од Скопје дека неколку дена бил вознемируван од него и дека Н.М. со пиштол пукал кон станот на Д.И., но нема повредени. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мреки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

Коронавирус