вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 58
home Хроника

Детали за пожарот во затворот Шутка

Детали за пожарот во затворот Шутка
илустрација

Пожар избил во соба од затворско одделение во Казнено-поправниот дом „Шутка“ на улицата „Индира ганди“ бб. Опожарени биле 15 квадратни метри.

Од Територијалната пожарникарска бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека во гаснењето на пожарот интервенирале со пет возила и 11 пожарникари.

Предизвиканата материјална штета се проценува на околу 60 илјади денари.

Коронавирус