недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 37
home Хроника

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ЛИСИЧЕ: Куќите изгорени до темел!

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ЛИСИЧЕ: Куќите изгорени до темел!

Силен звук, по кој следувал и голем пожар, вечерва ги вознемирил жителите на улицата Михаил Глинка, во близина на трговскиот центар во населбата Лисиче.

Како што дознава Курир, пожарот избил околу 22 часот во куќа во која живее 8-члено смејство, со две мали деца, а ги зафатил и околните куќи.

Очевидци за Курир велат дека куќите се изгорени до темел, но за среќа нема повредени.

Пожарникарни возила, полиција, брза помош и екипи на ЕВН во моментов се на терен.

Коронавирус