петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Детали за пожарот во близина на салата „Борис Трајковски“

Детали за пожарот во близина на салата „Борис Трајковски“

Во близина на спортската сала „Борис Трајковски“ денеска избил пожар, информираат од Противпожарната бригада на Град Скопје.

Наведоа дека пожарот избил на депонија, посочувајќи дека пламените јазли зафатиле отпад и сува треба.

На терен се испратени четири возила за гаснење на пожарот.

Коронавирус