недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 36
home Хроника

Детали за пожарот во Битола во кој изгореа мајка и син

Детали за пожарот во Битола во кој изгореа мајка и син

Утрово во 04,20 часот во Битола на улица „Девеани“, во куќа сопственост на Т.А.(60) настанал пожар.

Екипа на Територијалната противпожарна заштита Битола интервенирала на лице место, а во пожарот животот го загубиле сопугата на сопственикот – Ф.А.(53) и нивниот 17 годишен син.

Увид е извршен од страна на јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Битола.

Се преземаат мерки за утврдување на причините кои довеле до опожарување и целосно расчистување на настанот, информираат од МВР.

Коронавирус