недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 81
home Хроника

Детали за пожарот на бензинската пумпа: Го стартувала возилото, а потоа се случило хорор

Детали за пожарот на бензинската пумпа: Го стартувала возилото, а потоа се случило хорор

Вчера околу 14,00 часот во Скопје на ул.„Климент Охридски“, на бензинска пумпа настанал пожар во патничко моторно возило „Форд фокус“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Ѓ (60) од Скопје. Имено, Г.Ѓ. го сопрела возилото на бензинската пумпа со цел да стави гориво, но откако повторно го стартувала возилото почнал да се шири чад од под хаубата, по што побарала помош од вработените на бензинската, кои веднаш почнале да го гасат пожарот со противпожарни апарати, а набргу дошла и екипа од Противпожарна заштита и во 15 часот пожарот е изгаснат.

Коронавирус