недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 77
home Хроника

Детали за пожарот кој избувна во зграда позади Универзална сала

Детали за пожарот кој избувна во зграда позади Универзална сала

Пожар избувна утринава во стан позади Универзална сала, на улицата „Христо Смирненски“.

Според МВР, станот кој се запали се наоѓа на поткровје на зградата, а пожарот избил во кујната.

Противпожарните екипи интервенираа навреме и спречија пожарот да се прошири во другите станови.

Од Противпожарната единица Скопје велат дека причина за пожарот е најверојатно електричната инсталација.

Од таму додаваат дека станарите биле евакуирани и дека нема повредени.

Извор: Фокус

Коронавирус