среда, 31. мај 2023. Вести денес: 97
home Хроника

ДЕТАЛИ за опожарениот автобус на ЈСП- Скопје

ДЕТАЛИ за опожарениот автобус на ЈСП- Скопје

На булевар „Трета македонска бригада“, кај „Раде Кончар“ пријавено е дека во 18:50 часот настанал пожар во автобус на Јавно сообраќајно претпријатие- Скопје, информира Министерството за внатрешни работи.

Од страна на УПС од Полициската станица Аеродром, констатирано е дека на местото на настанот автобусот е опожарен во задниот дел кај моторот.

Територијална противпожарна единица на Град Скопје информира дека нема повредени лица.