четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Детали за несреќата во Ѓорче: Велосипедистката тешко повредена, познат идентитетот на возачот

Детали за несреќата во Ѓорче: Велосипедистката тешко повредена, познат идентитетот на возачот

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 18.20 часот било пријавено дека на ул.„Ѓорче Петров“ патничко возило „фиат добло“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ч.У.(35) од с.Рашче, скопско, удрило во велосипед управуван од С.С.(61) од Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила С.С., по што била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, велат од МВР:

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус