вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Детали за несреќата: Познат идентитетот на починатиот во тешката сообраќајка

Детали за несреќата: Познат идентитетот на починатиот во тешката сообраќајка

Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk.

Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С. (1964) од Скопје и комбе Форд Транзит управувано од Д. П. (1992) од Охрид.

Во несреќата почина на лице место П.С..

Според сознанија на Centar.mk и двете возила биле со скопски таблички.

Коронавирус