четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 161
home Хроника

Детали за несреќата: Познат идентитетот на ловџијата кој им подлегна на повредите откако беше застрелан

Детали за несреќата: Познат идентитетот на ловџијата кој им подлегна на повредите откако беше застрелан

На 17-ти јануари 2021 во 11:06 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во атар на с.Витолиште, прилепско, Ѓ.К.(25) од Прилеп бил погоден од куршум од ловечка пушка од едно лице од ловната група.

Околу 14.55 часот од екипа на Итна медицинска помош било констатирано дека Ѓ.К. им подлегнал на повредите.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Во врска со настанот од слобода е лишен С.П.(50) од Прилеп, кој бил приведен во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус