понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 70
home Хроника

Детали за инцидентот во Сингелиќ, приведени околу 15 лица

Детали за инцидентот во Сингелиќ, приведени околу 15 лица

Околу 15 лица се приведени во инцидентот кој доцна попладнево се случи на последната автобуска постојка на 45 во скопско Сингелиќ.

Според првичните информации со кои располага МВР, околу 19:35 часот на улицата „Алија Авдовиќ“ дошло до тепачка меѓу две групи, при што едната група го каменувала автобусот со број 65-б.

Од каменување биле искршени четири прозорци на вториот кат од автобусот.

Приведени се околу 15 лица од двете групи и однесени се во полициска станица на разговорот.

Засега нема информации дали во инцидентот има повредени лица.

Коронавирус