среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Детали за инцидентот на Пластичарска улица: Едно лице приведено (ФОТО)

Приведен е 35- годишен скопјанец денеска на Пластичарската улица во Скопје.
Детали за инцидентот на Пластичарска улица: Едно лице приведено (ФОТО)
А1 он

КУРИР неофицијално дознава дека во 13:30 часот на булеварот „Никола Карев“ сообраќајна полиција вршела проверка, а возачот на автомобил Мерцедес не застанал на знак „стоп“ од контролата, по што возилото било престигнато од полицијата и приведено е 35-годишно лице од Скопје.

Од МВР со подетални информации ќе излезат во текот на утрешниот ден.