среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 181
home Хроника

Детали за драмата во Охрид: Ученик со пиштол ранил дете, па си пукал во глава

Детали за драмата во Охрид: Ученик со пиштол ранил дете, па си пукал во глава

Денеска околу 15:15 часот во Електро-машинското училиште во Охрид настанала физичка пресметка меѓу ученици, во која 18-годишно момче извадил гасен пиштол и ранил ученик во десната рака.

Потоа пиштолџијата си пукал во главата и здобил полесни повреди и е пренесен во болницата во Охрид.

Повредените се згрижени во болница, а полицијата започнала истрага.

Локални избори 2021