петок, 4. декември 2020. Вести денес: 31
home Хроника

Детали за драмата на градските гробишта во Велес: Четири лица го нападнале полицаецот и пукале во него со неговиот службен пиштол!

Детали за драмата на градските гробишта во Велес: Четири лица го нападнале полицаецот и пукале во него со неговиот службен пиштол!

На 02.02.2020 околу 10.15 часот пред црквата „Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, полициски службеници при преземање на службени дејства биле физички нападнати од четири лица. Едно од нив на полицискиот службеник Е.М.(46) му го одзело службениот пиштол и пукало кон него. Е.М. бил префрлен во здравствена установа во Скопје за укажување на лекарска помош.

Тројца од напаѓачите се приведени во полициска станица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус