четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Детали за драмата кај Сити Мол: Прегледани автомобили, најдено оружје, неколкумина уапсени

Детали за драмата кај Сити Мол: Прегледани автомобили, најдено оружје, неколкумина уапсени

На 20.09.2018 година околу 16 часот од страна на СВР Скопје се преземени мерки и активности на паркинг простор на трговски центар во Скопје.

Извршен е преглед на три патнички моторни возила „Марцедес“, „Ланчиа делта“ и „Голф“,во кои се затекнати пет лица и тоа О.Б. (34), Ш.А. (36.), Ф.Л.(26.) Е.И. (24) и Н.И. (22),

Од извршениот преглед, во едно од моторните возила е пронајден  пиштол марка ТТ кал.7,62 мм.

Лицата се лишени од слобода и приведени во ПС од ОН Карпош.

СВР Скопје презема мерки и активности за расчистување на случајот.

Коронавирус