вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 30
home Хроника

Детали за бруталното убиство во Прилеп: 4 пати е пукано во жртвата, па била запалена

Детали за бруталното убиство во Прилеп: 4 пати е пукано во жртвата, па била запалена

Околу 16:30 часот во полиција било пријавено дека во село Беловодица на патот гори непознато лице.

Веднаш по пријавата, на местото на настанот излегле полициски службеници кои пронашле изгорено тело, информираат од МВР.

Утврден е идентитетот на лицето. Станува збор за 36-годишниот А.Б. од Битола, кај кого биле забележани четири прострелни рани во телото. По наредба на јавен обвинител, телото е дадено на обдукција. По насоки на ЈО, се преземаат мерки за расчистување на случајот, пренесува порталот Пресс24.

Коронавирус