вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 97
home Хроника

Детали за автомобилот кој се запали во движење кај Струмица (ФОТО)

Детали за автомобилот кој се запали во движење кај Струмица (ФОТО)
Струмица денес

Вечерва околу 19.30 часот се запали автомобил марка „пежо“ во движење на стариот пат Струмица-село Добрејци, информираат од ТППЕ Струмица.

Загинати и повредени нема, а причинета е поголема материјална штета.

Пожарот на автомобилот е угаснат по интервенција на струмичките пожарникари.

Коронавирус