петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 155
home Хроника

ДЕТАЛИ ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА: Возачот сакал да избегне судир со трактор, па се превртел

ДЕТАЛИ ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА: Возачот сакал да избегне судир со трактор, па се превртел

СВР-Битола информира дека попладнево во 14:25 часот на патниот правец од Демир Хисар кон селото Драгожани, автобус на една тутунска компанија излетал од патот и се превртел.

Според првичните информации на екипите на СВР-Битола, до незгодата дошло откако пред автобусот наишол трактор и со цел да биде избегнат директен судир со поголеми последици, возачот на автобусот го избегнал судирот, но со превртел во непосредна близина на коловозот.

Увидот е во тек, потврдија од СВР-Битола.

Коронавирус