среда, 22. март 2023. Вести денес: 57
home Хроника

ДЕТАЛИ: Вчерашниот пожар во Лисиче до темел пеплоса една куќа, се проширил и на соседната

ДЕТАЛИ: Вчерашниот пожар во Лисиче до темел пеплоса една куќа, се проширил и на соседната

Вчера околу 21.50 часот во Скопје на улицата „Михаил Глинка“ во населбата Лисиче избувнал пожар во двоспратна куќа сопственост на Б.Џ.(59).

Куќата била целосно опжарена, а пожарот се проширил и на соседна куќа, сопственост на С.А.(46), при што целосно бил опожарен кровот и дел од инвентарот на приземјето.

Пожарот е целосно изгаснат во 00.10 часот од Бригада за противпожарна заштита.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за пожарот, информираат од МВР.

loading...