понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 157
home Хроника

ДЕТАЛИ: Удавениот охриѓанец влегол во езерото под дејство на алкохол

ДЕТАЛИ: Удавениот охриѓанец влегол во езерото под дејство на алкохол

Од водите на Охридското Езеро на ул.„Кеј Македонија“ вчера околу 14 часот беше извлечено безживотно тело на С.Ј.(49) од Охрид.

Од екипа од итна медицинска помош бил извршен преглед и реанимација на давеникот по што била констатирана смрт.

-За настанот е известен јавен обвинител. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Охрид при што било констатирано дека С.Ј кој бил под дејство на алкохол, и околу 14,00 часот заедно со уште три лица влегол во водите на Охридското Езеро, но по кратко време лицата забележале дека С.Ј. не излегол од вода по што го пронашле и го извлекле од вода, информираат од МВР.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Коронавирус