петок, 18. септември 2020. Вести денес: 144
home Хроника

Детали: БМВ-то се запалило во возење на автопатот Скопје- Куманово, пожарот бил изгаснат од противпожарна служба (ВИДЕО)

Детали: БМВ-то се запалило во возење на автопатот Скопје- Куманово, пожарот бил изгаснат од противпожарна служба (ВИДЕО)

В.Д.(41) од Скопје вчера околу 16 часот во СВР Скопје пријавил дека околу 16 часот на автопатот Скопје- Куманово, во атар на скопското село Дељадровци, додека управувал патничко возило „БМВ“, настанал пожар во возилото.

Пожарот бил изгаснат од екипа од Противпожарната единица од Скопје.

Увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус