петок, 25. септември 2020. Вести денес: 127
home Хроника

Десетина повредени лица во судир на три возила на Стража

Десетина повредени лица во судир на три возила на Стража

Десетина лица биле повредени во сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на магистралниот пат Гостивар- Кичево, кај превојот Стража.

Според првичните полициски информации, сообраќајката се случила во 14:10 часот,  на излезот од Гостивар, во близина на Камеломонот.

Во сообраќајката учествувале еден автомобил „Голф“, еден „Пасат“ и едно патничко комбе.

-Во моментов полицијата од ПС Гостивар врши увид, а сообраќајот е во прекин, вели Марјан Јосифовски, портпарол на СВР Тетово.

Коронавирус