недела, 5. декември 2021. Вести денес: 63
home Хроника

Десетгодишно девојче пронајдено удавено во Мала Река

Десетгодишно девојче пронајдено удавено во Мала Река

Десетгодишната Ешуриме Беќирова од село Бањица, која вчера утрото исчезна и се бараше во надојдените води на Мала Река, утрово е пронајдена под селото, извести градоначалникот на Општина Чашка, Горан Стојановски на својот фејсбук-профил. Потрагата траела во текот на целиот вчерашен ден и утрово.

Голема загуба за граѓаните на општина Чашка, училиштето „Тодор Јанев“ во нас.Чашка, семејството Беќирови и сите нас. Сочувство до семејството, напиша Стојановски на „Фејсбук“.

Коронавирус