вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 102
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Десетгодишно девојче полово нападнато од 45 годишен сосед во Прилеп

Десетгодишно девојче полово нападнато од 45 годишен сосед во Прилеп

Во текот на вчерашниот ден во 20.15 часот во Полициската станица Прилеп, 45-годишна жена од Прилеп пријавила дека истиот ден околу 20.00 часот нивниот сосед М.У. извршил полови дејствија врз нејзината 10-годишна внука, информираат од МВР.

М.У. е приведен во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.