вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Хроника

Десет пати побегнувала и се враќала- побегна 17 годишна штитеничка од ЈУ Организациона единица Козле- Центар

Десет пати побегнувала и се враќала- побегна 17 годишна штитеничка од ЈУ Организациона единица Козле- Центар

На 08.05.2019 година во 01.00 часот во Полициската станица Карпош, од ЈУ Организациона единица Козле- Центар за социјални работи било пријавено дека во непознат правец се оддалечила нивната штитеничка М.Е.(17), кој претходно десетина пати се оддалечувала и враќала во институцијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.