недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Хроника

Десет пати бегал и го враќале: Исчезна момче од Скопје

Десет пати бегал и го враќале: Исчезна момче од Скопје

Во Полициската станица Гази Баба, од домот „Ранка Милановиќ“ било пријавено дека од установата самоволно се оддалечил штитеник.

Се работи за 18-годишниот Ф.К. кој повеќе од 10 пати самоволно го напуштало домот и било враќано од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус