недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Десет мигранти најдени во возило на патот Градско-Велес

Десет мигранти најдени во возило на патот Градско-Велес

Регионалниот центар за гранични работи Југ поднесе кривична пријава против С.А. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“.

На 07.11.2020 на патот Градско – Велес, полициски службеници во возило што го управувал С.А. пронашле десет мигранти.

Судија на претходна постапка на С.А му изрече мерка притвор.

Локални избори 2021