сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 46
home Хроника

Денеска приведен крадец од Велес- сторил „тешка кражба на дрзок начин“

Денеска приведен крадец од Велес- сторил „тешка кражба на дрзок начин“

Денеска околу 10.15 часот од страна на полициски од СВР Велес е лишен од слобода В.Ѓ.(42) од Велес, постапувајќи по пријава од П.П.(87) од Велес, според која во 09.00 часот на ул.„Цветан Арсов“ од едно лице му бил одземен паричник со пари и лични документи.

По преземени мерки и активности сторителот е откриен и приведен во полициска станица, а по документирање на случајот против него ќе биде поднесен поднесок за сторено криично дело „тешка кражба на дрзок начин“.

Коронавирус