среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 164
Во живо

Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Злетово

home Хроника

Делчевец приведен откако физички ја нападнал невенчаната сопруга

Делчевец приведен откако физички ја нападнал невенчаната сопруга

Четириесет и седумгодишниот Љ.М. од населба „Звегорска река“ во Делчево вчера во сопствената куќа вербално ја омаловажувал и навредувал неговата невенчана сопруга Д.И. (37), по што и физички ја нападнал, нанесувајќи и повреди по телото.

МВР информира дека на жената и била укажана лекарска помош во Итната медицинска помош, а Љ.М. бил приведен и задржан во Полициската станица Делчево.

Локални избори 2021