четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 188
home Хроника

Делчевец пријавил кражба: Му го украле Ланд Роверот

Делчевец пријавил кражба: Му го украле Ланд Роверот

А.Д. (31) од Делчево синоќа во 22.00 часот во Полициската станица Делчево пријавил дека истиот ден во периодот од 19.30 до 19.45 часот му било одземено неговото возило „Ланд Ровер Дискавери“ со бугарски национални ознаки.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и сторителот и за целосно расчистување на случајот.