вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 33
home Хроника

Дедовци од Карпош и Драчево каснати од кучиња скитници

Дедовци од Карпош и Драчево каснати од кучиња скитници

На 06.07.2019 околу 09:45 часот во Полициската станица Карпош, П.М.(72) од Скопје пријавил дека на ул.„Шекспирова“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

На 06.07.2019 во 23:10 часот во Полициската станица Драчево, Ф.Ф.(87) од Скопје пријавил дека на ул.„Антон Димитров“ бил каснат од куче скитник во пределот на левта нога.

Коронавирус