недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Дедо паднал во автобус, со тешки повреди пренесен во болница

Дедо паднал во автобус, со тешки повреди пренесен во болница

Скопјанецот Г.Б. (77) пред два дена паднал во автобус и се повредил.

Од полицијата информираат дека несреќата била пријавена вчера, а се случила на 10-ти месецов околу 13:30 часот.

-На ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.(77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“ за укажување помош, информираат од полицијата.

Се работи на расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020