сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 51
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Хроника

Дедо од Свети Николе тешко повреден, во него удрил автомобил

Дедо од Свети Николе тешко повреден, во него удрил автомобил

На 07.03.2019 година во 14:45 часот било пријавено дека во Свети Николе на улицата “Младинска“ патничко моторно возило “Опел“ со светиниколски таблици управувано од С.П.(43) од с.Милино удрил во пешакот Д.М.(81) од Свети Николе.

Д.М. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница во Штип.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Свети Николе и се работи на целосно расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020