вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 103
Во живо

Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

home Хроника

Дедо од струшко бил жртва на измама, еве што се случило

Дедо од струшко бил жртва на измама, еве што се случило

Нaдворешната канцеларија за криминалистички Струга поднесе кривична пријава против М.М.(46) од с.Лабуништа, струшко, за сторено кривично дело „измама“.

Пред околу три години пријавениот купил стока во вредност од 950 евра од Џ.Ф.(81) од с. Делогожда, струшко, за која се договориле во рок од два месеца да биде платена.

Откако стоката не му била исплатена во договорениот рок, Џ.Ф. во неколку наврати го барал на мобилен телефон пријавениот, но истиот не одговарал на повиците по што сфатил дека е измамен, со што му била причинета материјална штета.

Локални избори 2021