среда, 7. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Дедо од скопско нападнат од кучиња скитници

Дедо од скопско нападнат од кучиња скитници

Во Полициското одделение Мирковци, С.Т. (70) од Скопје вчера пријавил дека бил нападнат од кучиња.

Имено, според пријавата, на 23.02.2018 година околу 9:00 часот бил пресретнат од група кучиња-скитници, при што едно од кучињата го каснало на десната нога и му нанело видлива повреда.