сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Дедо од Петровец каснат од куче скитник

Дедо од Петровец каснат од куче скитник

На 15.07.2019 во 19:20 часот во Полициското одделение Петровец, Љ.Б.(72) од с.Петровец пријавил дека во селото бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Коронавирус