вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Дедо од Куманово тешко повреден, со мопед паднал од коловозот

Дедо од Куманово тешко повреден, со мопед паднал од коловозот
фотоилустрација

На 25.08.2019 во 12:30 часот на улица „Пириниска“ во Куманово, М.М.(70) од Куманово, управувајќи мопед „Tомос“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Дедото бил пренесен во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Коронавирус