понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 74
home Хроника

Дедо од Битола тешко повреден во несреќа

Дедо од Битола тешко повреден во несреќа
илустрација

На 05.11.2021 во 10:20 часот било пријавено дека во Битола, на ул. „Генерал Васко Карангелевски“, патничко возило „пежо 306“, со прилепски регистарски ознаки,  управувано од М.Ш.(21) од битолско Горно Оризари, удрило во велосипед управуван од Ѓ.З.(77) од Битола.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус