четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Дедо нападнат и ограбен среде бел ден на кејот на Вардар

Дедо нападнат и ограбен среде бел ден на кејот на Вардар

На 06.06.2022 во 17.30 часот во Полициската станица Карпош, Т.Ј.(81) од Скопје пријавил дека на кејот на река Вардар на подрачјето на Карпош, две лица со употреба на физичка сила му одзеле пари и лични предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус