четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 14
home Хроника

Дедо (81) од Дебар со автомобил удрил во малолетен велосипедист и избегал, полицијата го пронашла

Дедо (81) од Дебар со автомобил удрил во малолетен велосипедист и избегал, полицијата го пронашла
илустрација

На 07.09.2021 во 19,30 часот на пат во близина на брана “Шпилје“, патничко моторно возило “фолксваген“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(81) од Дебар, кое напуштило лице место а потоа било пронајдено, удрило во 17 годишен велосипедист од Дебар, информира МВР.

По несреќата, на велосипедистот во болницата “Св.Еразмо“-Охрид му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Дебар.