среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 125
home Хроника

Дечиња нападнати во општина Ѓорче Петров

Дечиња нападнати во општина Ѓорче Петров

На 17.09.2020 во 19:50 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, С.И.(44) од Скопје пријавила дека околу 19:20 часот на ул.„Лука Геров“ нејзините две деца биле физички нападнати од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус