четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 73
home Хроника

Деца насилници од гостиварско: Претепале момче користејќи оружје

Деца насилници од гостиварско: Претепале момче користејќи оружје

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против тројца малолетници на возраст од 14, 15 и 16 години, сите од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 29.08.2019 во с.Врапчиште, пријавените физички нападнале 15-годишен малолетник од с.Врапчиште.

Коронавирус