среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 81
home Хроника

Деца нападнати во Лисиче

Деца нападнати во Лисиче

На 04.05.2020 во 18:26 часот во СВР Скопје, И.В.(38) и Д.П.(38), двајцата од Скопје, пријавиле дека околу 18:00 часот, кај стадионот во с.Горно Лисиче, нивните деца на возраст од 13 и 11 години биле физички нападнати од непознато лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија