петок, 24. септември 2021. Вести денес: 133
home Хроника

„Дај ми пари и злато или ќе ги објавам голите фотографии кои ми ги праќаше“- закани од млад гостиварец до поранешната девојка

„Дај ми пари и злато или ќе ги објавам голите фотографии кои ми ги праќаше“- закани од млад гостиварец до поранешната девојка

Дваесет и двегодишна жителка на гостиварското село Балиндол, вчера го пријавила дека нејзиното поранешно момче  за уцена.

Од СВР Тетово информираат дека Б. Д. (22) од Гостивар во повеќе наврати и барал пари и накит и дека во спротивно на социјалните мрежи ќе објавел нејзини фотографии со компромитирачка содржина, кои порано таа му ги испраќала.

Пријавениот Б. Д. е лишен од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот.

Коронавирус