четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 184
home Хроника

Чувар нападнат среде работното место – го истепале машко и женско лице вработени во скопска фабрика

Чувар нападнат среде работното место – го истепале машко и женско лице вработени во скопска фабрика

На 27.01.2022 во 18.00 часот во СВР Скопје, Б.Р.(34) од Скопје пријавил дека околу 14.15 часот во кругот на фабрика, каде работел како чувар, бил физички нападнат од едно машко и едно женско лице.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус