недела, 5. јули 2020. Вести денес: 9
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Чувар на рудник пронајден мртов на работното место

Чувар на рудник пронајден мртов на работното место

М.С.(61) од Кавадарци вчера бил пронајден почина пред чуварата на рудник „Ржаново“.

Мажот работел како чувар, а неговото тело било пронајдено околу 13,20 часот.

Извршен е увид на местото на настанот.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

Парламентарни избори 2020