понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Хроника

Чувар на патот во изградба Дреново-Прилеп пронајден мртов

Чувар на патот во изградба Дреново-Прилеп пронајден мртов

Шеесет и осум годишниот Р.Т. од село Возарци вчера утрото бил пронајден починат на патот во изградба Дреново-Прилеп, поточно кај место викано „Рамниште“ каде работел како чувар.

Случајот во полиција го пријавил 55 годишниот З.Т. од Неготино.

Од страна на Итна медицинска помош е констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. Извршен е увид на местото на настанот.

 

Коронавирус