недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Човечки труп пронајден во делчевско

Човечки труп пронајден во делчевско

На 18.11.2020 околу 09:30 часот кај место викано „Чачарата“, атар на с.Очипала, делчевско,  од страна на полициски службеници од Полициската станица Делчево бил пронајден човечки труп.

Известен е Јавен обвинител, по чија насока трупот е предаден во Институтот за  судска  медицина во Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус